ZN: Hergebruik rollators leidt tot extra kosten
9 januari 2012Het hergebruiken van rollators is veel duurder dan het leveren van een nieuw exemplaar. Dat stelt Zorgverzekeraars Nederland (ZN) in reactie op D66-Kamerlid Pia Dijkstra.
Dijkstra stelde dat verzekeraars geen enkele moeite doen om ouderen aan een goede tweedehands rollator te helpen. Volgens haar een typisch voorbeeld van spilzucht in de zorg, waardoor verzekeringspremies stijgen en de zorgkosten compleet uit de hand lopen. D66 vindt dat de rollator uit het basispakket moet verdwijnen, zodat gebruik wordt gemaakt van de tweedehands voorraad die nu op sites als marktplaats.nl te vinden zijn.
Basisrollator
ZN is verbaasd over deze uitspraak. “Zorgverzekeraars weten dat in de praktijk het hergebruiken van rollator veel duurder is dan het leveren van een nieuwe rollator. De tweedehands rollators moeten worden ingezameld, ze worden stuk voor stuk nagekeken en gereviseerd om te voorkomen dat mensen vallen door ondeugdelijk materiaal.” Volgens ZN hebben zorgverzekeraars wel degelijk geprobeerd om rollators opnieuw te gebruiken. “De vergoeding in het basispakket is echter alleen voor een eenvoudige standaardrollator, en dan blijkt dat hergebruik van deze rollators juist extra premiegeld kost.”
Extra kosten
Op basis van het door de overheid vastgestelde basispakket vergoedt de zorgverzekeraar een bedrag voor de aanschaf van een standaardrollator. In de praktijk kiest de consument vaak voor een duurder en luxer model en is men bereid om de extra kosten zelf te betalen. “Daarnaast zorgen de zorgverzekeraars ervoor om in de polis en de contracten een minimale gebruiksduur vast te stellen. Mensen kunnen dus niet zomaar een nieuwe rollator vergoed krijgen”, aldus ZN. (Zorgvisie – Mark van Dorresteijn | Twitter)
Lees ook:
Wiegel: rollator in basispakket kost 15 miljoen
Nog geen dekking voor rollator in pakket
Rollator met rupsbanden rukt op
Meer Zorgvisie![]() Zorgvisie BanenBeleid en management vacatures in de zorg vindt u op Zorgvisie Banen.Bekijk het overzicht. ![]() Zorgvisie op FacebookVia Facebook blijven onze fans op de hoogte van het meest opmerkelijke zorgnieuws. Word fan van Zorgvisie.![]() Dagelijkse nieuwsbriefDagelijks verschijnt de nieuwsbrief van Zorgvisie. Wilt u deze ook ontvangen? Meld uzelf snel en eenvoudig aan. |
Reacties (2)
En hoe staat het dan met de sta-op stoelen, electrische bedden en rolstoelen; ook dat spul verdwijnt naar de schroothoop. Als (ex) gebruikers/familieleden ervan zeggen dat er geen gebreken zijn geweest, dan ook hup weg?
Voor de baby kopen ouders een kinderwagen en autozitje. Vervolgens voor het groter wordend kind een wandelwagen, een fietsje,een paar keer een grotere fiets en soms nog een bromfiets. De volwassene koopt gedurende zijn leven diverse vervoermiddelen, fiets, bromfiets, auto, alnaargelang zijn behoefte en financiële mogelijkheden. Ouder geworden moet ineens de rollator worden betaald uit de gemeenschappelijke zorggelden. Dat is toch niet logisch!?


