Inspectie wil neurochirurg Tulleken horen
21 februari 2012De in opspraak geraakte neurochirurg Kees Tulleken is door de Inspectie van de Gezondheidzorg opgeroepen om op gesprek te komen. Dat zei de inspectie maandag.
Tulleken deelde informatie over de toestand van prins Friso met zijn vrouw, NRC-journaliste Jannetje Koelewijn die die informatie wereldkundig maakte. Daardoor raakte hij in opspraak. De inspectie heeft een aantal vragen over de kwestie. Volgens een woordvoerster is dat niet ongebruikelijk en is het puur de bedoeling om duidelijkheid te krijgen wat er precies is gebeurd. Wanneer het gesprek plaatsvindt, is nog niet duidelijk. (ANP / Foto: ANP/ Koen Suyk)
Lees ook:
Omstreden maagchirurg ook in Duitsland ontslagen
‘Chirurg liet zich zwart betalen voor implantaten’
Chirurg ZGT opnieuw onder vuur
Meer Zorgvisie![]() Zorgmanager en Talent van het Jaar 2012De inschrijving voor de verkiezing van Zorgmanager en Zorgvisie Grow/Work Talent van het Jaar 2012 is gestart.Meld uzelf of een collega direct aan. ![]() Zorgvisie op FacebookVia Facebook blijven onze fans op de hoogte van het meest opmerkelijke zorgnieuws. Word fan van Zorgvisie.![]() Zorgvisie BanenBeleid en management vacatures in de zorg vindt u op Zorgvisie Banen.Bekijk het overzicht. |
Reacties (6)
Als eerste heeft de rvd middels het journaille de privacy van de prins geschonden . Als dan het journaille meent voortdurend oud nieuws te moeten ventileren gemengd met, zijns inziens onjuiste geruchten.Als neuroloog MOET je deze dan zeker ""ontzenuwen"".
@ adje rem. Onzin, deze medicus had een beroepsgeheim. Punt.
Lastige discussie vooral omdat het "nieuws" dat deze arts naar buiten bracht, schijnbaar al volop op de oostenrijkse tv en radio was geweest. echter als arts zou je beter moeten weten en een hogere mate van discretie moeten betrachten.
Tulleken "weet van de prins geen kwaad" zoals blijkt uit zijn reactie.
Verdomd er is toch een manier om de IGZ wakker te krijgen al is de reden helaas een wit voetje bij de (koninklijke) autoriteiten. Wanneer wordt het arme oudje in het verp0leegtehuis voor de IGZ interessant, misschien als hun advies wordt gevraagd voor wel of niet euthanasie. Droom maar door.
Beste Kriztina. Vraag : bent u medicus of jurist??mag een arts nooit zijn beroepsgeheim schenden?? Als dat een regel is dan moet er een uitzondering zijn , want de regel is dat er geen regel is zonder uitzondering. PUNT.


