Veel psychoses blijven lang onbehandeld

3 november 2011

Ongeveer een derde van de mensen die een psychose krijgt, blijft langer dan 9 maanden zonder behandeling. Dat komt onder meer omdat medewerkers van psychiatrische instellingen de psychose vaak niet herkennen, zeker niet bij patiënten die al bij hen onder behandeling zijn. Dat concludeert Nynke Boonstra van de Rijksuniversiteit Groningen in een studie waarop ze donderdag 10 november promoveert.

Ze adviseert de medewerkers een korte vragenlijst te gebruiken bij het eerste contact met de patiënt. De lijst helpt psychoses te herkennen. Dat is belangrijk omdat patiënten beter herstellen als de behandeling snel begint. De promovenda neemt aan dat de ggz-medewerkers eenmaal gestelde diagnoses blijven hanteren, en daardoor minder alert zijn op veranderingen in het gedrag van de patiënt. (ANP – Wouter van den Elsen / Twitter)

Lees meer:

Gametherapie voor jongeren met psychose
Virtual reality project voor behandeling psychose ontvangt 'Veni subsidie'
Praten met lotgenoten helpt bij psychose

  

Meer Zorgvisie


Zorgmanager en Talent van het Jaar 2012

De inschrijving voor de verkiezing van Zorgmanager en Zorgvisie Grow/Work Talent van het Jaar 2012 is gestart.
Meld uzelf of een collega direct aan.

Masterclass: Succes- en faalfactoren in de zorg

Tijdens de masterclass krijgt u nieuwe inzichten over leidinggeven in de zorg en inzicht in dilemma's waar zorgmanagers tegenaan lopen.
Meer informatie en aanmelden.

Twitter, een praktische handleiding

In de zorg kun je op allerlei manieren profiteren van Twitter. Dit Zorgvisie-boekje is een handleiding voor mensen die graag willen starten met twitteren of Twitter op een effectievere manier willen gebruiken.
Bestel het boekje.

| Share

Reacties (1)

donderdag 03 november 2011 19:01
W.F.Willems

En wie zijn die GGz-medewerkers? De voormalige RIAGG-medewerkers, die vooral graag zaten te kleppen met yavis-klanten over weltschmerz

Reageren

*Verplichte velden Verstuur