Tuchtklacht tegen arts slaapcentrum Kempenhaeghe

12 december 2011

De Inspectie voor de Gezondheidszorg heeft een tuchtklacht ingediend tegen een arts van slaapcentrum Kempenhaeghe in Heeze. Hij werd in 2009 ontslagen omdat hij aan 490 patiënten ten onrechte ademhalingsapparatuur zou hebben voorgeschreven.

De inspectie heeft twee longartsen naar 34 dossiers laten kijken en zegt dat de slaapgeneeskundige aanvragen voor hulpmiddelen heeft vervalst en patiënten heeft blootgesteld aan onnodige en mogelijk schadelijke therapie. Zijn dossiers voldeden niet aan de norm, aldus de inspectie. De klacht van de inspectie kwam maandag kort aan de orde bij het regionaal tuchtcollege voor de gezondheidszorg in Eindhoven. De behandeling liet op zich wachten omdat de inspectie de 34 geanonimiseerde dossiers tot dusver voor zichzelf heeft gehouden.

Schade

De grondlegger van Kempenhaeghe werd in 2009 ontslagen. Vanaf 2003 had hij in 490 van in totaal 600 geïnventariseerde gevallen onnodig ademhalingsapparatuur voorgeschreven, concludeerde het slaapcentrum. De schade werd toen geraamd op enkele tonnen.

Klacht

De arts wilde niet ingaan op zijn kant van het verhaal. Zijn advocate meent dat de klacht afgewezen moet worden omdat de inspectie haar werk niet goed heeft gedaan. "Het onderzoek loopt al 2 jaar. Hoeveel kans moet de inspectie krijgen om haar klacht te onderbouwen?’’, vroeg raadsvrouw Maud de Groot zich af.

Abominabel handschrift

De slaapgeneeskundige erkende maandag wel dat zijn abominabele handschrift heeft bijgedragen aan een slechte dossiervorming. De man vertelde dat hij nog steeds ‘zeer actief’ is in het vak. Hij werkt bijvoorbeeld nog voor slaapcentrum SEIN in Zwolle en zit in het bestuur van de Nederlandse vereniging voor Slaap- en Waak Onderzoek (NSWO). Het tuchtcollege bepaalt op 19 januari hoe de zaak verder gaat. (Zorgvisie - ANP)

Lees ook:

Tuchtcollege berispt plastisch chirurg Van Onselen
Klacht tegen dr. Frank niet ontvankelijk
Militaire arts opgepakt voor oplichting

  

Meer Zorgvisie


Zorgmanager en Talent van het Jaar 2012

De inschrijving voor de verkiezing van Zorgmanager en Zorgvisie Grow/Work Talent van het Jaar 2012 is gestart.
Meld uzelf of een collega direct aan.

Masterclass: Succes- en faalfactoren in de zorg

Tijdens de masterclass krijgt u nieuwe inzichten over leidinggeven in de zorg en inzicht in dilemma's waar zorgmanagers tegenaan lopen.
Meer informatie en aanmelden.

Twitter, een praktische handleiding

In de zorg kun je op allerlei manieren profiteren van Twitter. Dit Zorgvisie-boekje is een handleiding voor mensen die graag willen starten met twitteren of Twitter op een effectievere manier willen gebruiken.
Bestel het boekje.

| Share

Reacties (1)

dinsdag 13 december 2011 08:56
bezorgde

Het lijkt me onjuist om over een zaak waarin de tuchtrechter nog uitspraak moet gaan doen nu al ophef in de media te gaan maken.

Reageren

*Verplichte velden Verstuur