Recordaantal zwangere vrouwen dankzij IVF-lab Erasmus MC
23 januari 2012Het IVF-laboratorium van het Erasmus MC heeft een vruchtbaar jaar achter de rug. De circa 2100 behandelingen zorgden voor een recordaantal van duizend zwangere vrouwen. Dat waren er 250 meer dan in eerdere jaren.
De verbetering moet gezocht worden in verbeterde procedures. Klinisch embryoloog Esther Baart: “De grootste verandering in 2011 ten opzichte van voorgaande jaren zit in de verbeteringen die we hebben doorgevoerd voor het invriezen en het weer ontdooien van IVF-embryo's. Daarnaast ook in de inzet van het team IVF-analisten, want uiteindelijk blijft het allemaal handwerk.”
Award
Het IVF-lab kwam vorig jaar in het nieuws toen onderzoekers van Voortplantingsgeneeskunde voor de derde keer op rij een award in de wacht sleepten. In 2011 was dat voor een presentatie over de EmbryoScope, een apparaat om de ontwikkeling van embryo's nauwkeurig vast te leggen.
Bevrucht
IVF staat voor in-vitrofertilisatie ofwel reageerbuisbevruchting. Bij deze techniek worden eicellen buiten het lichaam bevrucht met zaadcellen. De embryo's worden vervolgens teruggeplaatst in de baarmoeder. (Zorgvisie – Mark van Dorresteijn | Twitter | Foto: ANP Photo - Lex van Lieshout )
Meer Zorgvisie![]() Zorgvisie BanenBeleid en management vacatures in de zorg vindt u op Zorgvisie Banen.Bekijk het overzicht. ![]() Zorgvisie op FacebookVia Facebook blijven onze fans op de hoogte van het meest opmerkelijke zorgnieuws. Word fan van Zorgvisie.![]() Dagelijkse nieuwsbriefDagelijks verschijnt de nieuwsbrief van Zorgvisie. Wilt u deze ook ontvangen? Meld uzelf snel en eenvoudig aan. |


