Abortuskliniek Slotervaart voorlopig niet van start

5 maart 2010

De abortuskliniek SeZoz in het Amsterdamse Slotervaartziekenhuis wacht nog steeds op een vergunning. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft Klink dat het niet lukt om alle procedures binnen enkele weken af te ronden.

De Inspectie voor de Gezondheidszorg en het College sanering zorginstellingen (CSZ) werken momenteel aan de vergunningsaanvraag van stichting Sexualiteit Zwangerschapsonderbreking Zorg (SeZoZ) in het Slotervaart. De abortushulp wordt voorlopig opgevangen door de Amsterdamse Oosterparkkliniek, de Bloemenhovekliniek in Heemstede en Casa te Leiden.

Problematiek abortushulp

De problematiek rondom abortushulp in Amsterdam is ontstaan door sluiting van de abortuskliniek MR’70. Die kliniek heeft haar activiteiten per 1 maart 2010 gestopt en de vergunning ingeleverd bij VWS. Een hoogopgelopen conflict en financiële problemen zorgden voor de sluiting van MR'70.

Voortgangsrapportage CSZ

Volgende week verschijnt de nieuwe voortgangsrapportage van het CSZ. Daarin wordt verder ingegaan op het waarborgen van de abortushulpverlening in de toekomst. (Zorgvisie – Mark van Dorresteijn)

Lees ook:

Abortuskliniek MR70 sluit in maart definitief
Personeel abortuskliniek wil niet naar Slotervaart

Zorgvisie magazine

Interesse in meer achtergronden? Word nu abonnee van Zorgvisie.

| Share

Reacties (5)

zaterdag 06 maart 2010 18:37
Gea

deze kliniek komt er nooit.

woensdag 10 maart 2010 20:10
Karma

Dit werd nu maatschappelijk belang gemoemd !

woensdag 10 maart 2010 20:13
Rochell

Al die ophef voor niets, ze hebben niet eens een vergunning!

woensdag 10 maart 2010 20:13
Genoeg

De abortushulpverlening hoort niet thuis in een ziekenhuis. Ik hoop dat minister Klink tot inzicht komt en deze vergunning nooit aan het Slotervaartziekenhuis verstrekt.

woensdag 10 maart 2010 20:22
Anita

Confucius zei: Wie de woorden heeft, heeft niet noodzakelijk ook het verstand.

Reageren

*Verplichte velden Verstuur