Espria en Woonzorg Nederland: vier vrouwen in toezicht
12 september 2011Zorgconcern Stichting Espria en woningcorporatie Stichting Woonzorg Nederland hebben vier nieuwe commissarissen benoemd, allen vrouw. De commissarissen houden toezicht op het samenwerkingsverband van Espria en Woonzorg Nederland. De raad van commissarissen en de raad van bestuur van beide stichtingen bestaan uit dezelfde personen.
Daarmee zijn de openstaande vacatures vervuld die zijn ontstaan als gevolg van het aftreden per 1 september 2011 van de heer drs. W.P. van Waveren en mevrouw M.J.M. Le Grand-van den Bogaard als commissaris. De samenwerking tussen Espria en Woonzorg Nederland wordt gerealiseerd met een personele unie. Dat betekent dat de raad van bestuur en de raad van commissarissen van beide stichtingen uit dezelfde personen bestaan.
Commissarissen
Beide organisaties hebben commissarissen met verschillende expertises aangetrokken:
Prof. Henriëtte Prast (1955) is hoogleraar persoonlijke financiële planning aan de Universiteit van Tilburg, en is lid van de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid.
Prof. Barbara Baarsma (1969) is directeur van SEO Economisch Onderzoek en bijzonder hoogleraar Marktwerking- en Mededingingseconomie aan de Universiteit van Amsterdam.
Prof. Hélène Vletter-van Dort (1964) is hoogleraar Bank- en Effectenrecht aan de Erasmus Universiteit Rotterdam en bijzonder hoogleraar Effectenrecht aan de Universiteit Groningen. Ook is zij als partner werkzaam bij De Nieuwe Commissaris Consult B.V. en onder andere commissaris bij De Nederlandsche Bank en toezichthouder bij het Sint Franciscus Gasthuis.
Barbara Fransen (1962) is directeur van de beheers- en investeringsmaatschappij Agfra Holding B.V. en lid Raad van Commissarissen Orthocenter. Zij heeft verschillende toezichthoudende functies gehad bij Menzis, Twents Bureau voor Toerisme het Rijksmuseum Twenthe. Fransen is benoemd op voordracht van de Centrale Cliëntenraad. (Zorgvisie - Carolien Stam)
Lees ook:
'Binnen enkele weken groen licht voor Vitras/CMD en Espria'
Utrechtse gemeenten kritisch over reddingsplan Espria
Espria steunt Vitras/CMD met 2,5 miljoen euro
Marco Meerdink wordt bestuursvoorzitter Espria
Reacties (1)
Wordt me dat even een goed toezicht...