Minister Schippers houdt vast aan het voornemen om alle ziekenhuizen te korten als de overschrijding van het zorgbudget te hoog uitvalt. Een goed alternatief heeft zij nog niet kunnen vinden. Dat schrijft ze aan de Tweede Kamer.
Het model voor het ‘macrobeheersinstrument’ dat
Eens met Peter: marktwerking is tot nu toe een flop. En er is geen markt als het aanbod niet mag toenemen. En hoe klantvriendelijk is het om patienten nee te moeten verkopen als het om hun gezondheid gaat. Deze manier om vraag omlaag te krijgen is nogal cru.
Verstoorde marktwerking. Ongelooflijk wat een klets. Het NMA zal ze als ze het wel doet toch echt niet op haar dak krijgen door deze of gene. Er is uberhaupt geen echte markt, dat is wel duidelijk gebleken uit alle geflopte budgeteer.