Details
Aanmelden
Ontdek hoe u met uw zorgorganisatie de eerste stap zet naar passende zorg.Algemeen
19 maart 2024
09.00 – 16.30
Van der Valk Hotel
Winthontlaan 4 A
3526 KV Utrecht
Tarieven
- Vroegboektarief
- € 399
- Regulier tarief
- € 499
- Commercieel tarief
- € 899
Over dit congres
Passende zorg is het nieuwe beleidsadagium voor de organisatie van de gezondheidszorg. Passende zorg moet de gezondheidszorg goed, toegankelijk en betaalbaar houden. Het heeft dan ook een belangrijke plaats in het Integraal Zorgakkoord. Maar wat zijn de vervolgstappen? En wat vraagt dit van zorgorganisatie?
Gepast gebruik en passende organisatie van zorg
Passende zorg gaat niet alleen over de inhoud van zorg (gepast gebruik), maar óók om passende organisatie van zorg. De verandering is enorm en complex. Dit vraag om lef en leiderschap, een continu proces van leren, verbeteren én de juiste randvoorwaarden. Hoe komen we van denken naar doen?
Congres Passende zorg
Leer tijdens het congres Passende zorg op 19 maart 2024 van experts en koplopers hoe u met uw zorgorganisatie passende zorg in praktijk brengt.
Programma
Om passende zorg te laten slagen zijn aanpassingen in het stelsel nodig. De transitie van het stelsel is al begonnen, maar de snelheid is niet synchroon. Hoe kunnen we met alle betrokken partijen zorgen dat passende zorg in praktijk ook slaagt? Welke aanpassingen zijn nodig in het stelsel? Hoe pakken we de belemmeringen aan die er nog zijn? Jesper Rijpma gaat hierover in gesprek met Sjaak Wijma, Geranne Engwirda, Jochen Mierau en Jan Kremer.
Naar aanleiding van het interview over passende zorg en de transitie van het stelsel gaat u in groepjes van acht personen / deelnemers met elkaar in gesprek aan de hand van stellingen. De sprekers uit de vorige sessie sluiten zoveel mogelijk aan. U heeft keuze uit verschillende onderwerpen rondom passende zorg. Na afloop van de dialoogsessies worden de belangrijkste inzichten gedeeld uit de diverse sessies.
Yvonne Schoon ontwikkelt en evalueert zorginnovaties waarbij bekeken wordt of een behandeling bij ouderen passend is. Daarbij is niet behandelen ook een optie en is kwaliteit van leven belangrijker dan verlenging van leven. Yvonne Schoon neemt u mee in de zaken van belang voor passende zorg voor kwetsbare ouderen.
Passende zorg begint en eindigt (bijna altijd) thuis en dat is een opdracht voor de hele samenleving. Dit vraagt om nieuwe concepten, andere samenwerking en passende verwachtingen. De aanpak van de multidisciplinaire eerstelijnsouderenzorg (Meso) van praktijk Ouderengeneeskunde Bertholet is zo’n concept. De inzet van Meso is om kwetsbare ouderen met zo veel mogelijk kwaliteit van leven, desgewenst, zo lang mogelijk thuis te laten blijven wonen. De patiëntreis richt zich eerst op het creëren van inzicht en overzicht. Daarna zorgt het team voor passende behandeling en begeleiding, in nauwe samenwerking met de betrokken huisarts. Dit leidt tot duizenden euro’s kostenbesparing per patiënt, 75 procent minder doorverwijzingen en ook de kwaliteit van zorg en leven nemen toe. Specialist Ouderengeneeskunde en initiatiefneemster Ester Bertholet neemt u mee in de aanpak, organisatie en resultaten.
Hoe organiseer je de zorg duurzaam anders, zodat je met ongeveer dezelfde middelen meer zorg kunt verlenen? Tergooi maakte strategische keuzes met lef en verhuisde naar een nieuw ziekenhuis dat 30 procent kleiner is. Het Tergooi MC heeft het concept van passende zorg toegepast in de nieuwbouw om zo nu en in de toekomst betrouwbare en betaalbare zorg te kunnen blijven bieden in de regio.
Via het programma Zorg Dichterbij zijn in samenwerking met álle VVT-organisaties en huisartsen in de Gooi en Vechtstreek 135 projecten opgezet om zorg dichter bij de patiënt aan te bieden. Opvallend in de uitvoering daarvan is de projectmatige aanpak, waarbij altijd een zorgprofessional in de lead is en patiënten vanaf het begin betrokken zijn bij de nieuwe zorgprocessen.
Zeeland staat de komende jaren voor een grote uitdaging. De Zeeuwse Zorg Coalitie (ZZC) -een samenwerking van zorgaanbieders, zorgverzekeraar CZ, Zeeuwse gemeenten en de provincie- heeft berekend dat als er niets verandert, de zorg in Zeeland in 2030 een personeelstekort kent van 7500 medewerkers. Met ‘De Zeeuwse Zorg 2030’ moet de dreigende zorgkloof in Zeeland worden gedicht. ZZC is een samenwerkingsverband van meer dan 65 zorg- en welzijnsorganisaties, zorgverzekeraar CZ en alle Zeeuwse gemeenten. Omdat inwoners zelf ook invloed hebben op de toegankelijkheid van de zorg, gingen afgelopen zes maanden 300 Zeeuwen in gesprek over de zorg in hun regio. De voorstellen die hieruit voortkwamen zijn uitgewerkt en vastgelegd in het Inwonerakkoord. Linda Kemink neemt u mee in de aanpak van deze regionale samenwerking.
Programma onder voorbehoud van wijzigingen
Sprekers
Dr. Sjaak Wijma
Prof. dr. Jan Kremer
Bas Roukema
Linda Kemink
Jesper Rijpma
Prof. dr. Jochen Mierau
Yvonne Schoon
Ester Bertholet
Praktisch
Voor wie?
Dit congres is geschikt voor professionals in de zorg met een functie als
- directeur of afdelingshoofd,
- manager,
- raad van bestuur/toezicht,
- zorgspecialist,
- medisch specialist,
- huisarts,
- adviseur,
- beleidsmaker,
- projectleider.
Tarieven
- 399 | vroegboek tarief
- 499 | regulier tarief
- 899 | commercieel tarief
Alle tarieven zijn excl. btw.
Bekijk de annuleringsvoorwaarden hier.
Accreditatie
Accreditatie wordt aangevraagd bij ABAN.
Toekenning van accreditatie is onder voorbehoud.
Podcast
Artikel
‘Structureel verandering zorgstelsel nodig’, geeft voorloper passende zorg Rivas koning mee
Als ketenorganisatie brengt Rivas samen met huisartsen, verloskundigen, andere zorgaanbieders, gemeenten en zorgverzekeraars het concept van passende zorg in de praktijk. Aanleiding voor een werkbezoek van koning Willem-Alexander. Vrijdag 23 juni staat het plein voor het ziekenhuis afgeladen vol met patiënten, personeel en bewoners om de koning een warm welkom te heten.