Artikel bewaren

U heeft een account nodig om artikelen in uw profiel op te slaan

Login of Maak een account aan
Reacties7

Dermatologen willen bestuur voor rechter dagen

De maatschap dermatologie van het Catharina Ziekenhuis in Eindhoven overweegt juridische stappen tegen de raad van bestuur. 'Onze naam is dusdanig geschaad dat wij dit niet zomaar kunnen laten gaan. Dit staat zover af van de waarheid,' aldus dermatoloog Gertruud Krekels.
Dermatologen willen bestuur voor rechter dagen

Maandag communiceerde het ziekenhuis naar de

Registreren

7 REACTIES

  1. Piet heeft de smaak te pakken en speelt echt de rol van almachtige bestuurder, zie een citaat:Batenburg heeft nooit de verwachting of de ambitie gehad om ziekenhuisbestuurder te worden. “Als iemand me dat halverwege jaren negentig had verteld, zou ik ‘m naar de psychiater hebben gestuurd”, zegt hij met een lach.
    Maar nadat hem gevraagd werd in 2000 om voorzitter van de medische staf te worden, kreeg hij de smaak te pakken. ” Een bestuurder met medische achtergrond is een heel grote plus in de directie van een ziekenhuis. Je weet hoe de processen lopen en je spreekt de taal van de werkvloer. Ik ben 25 jaar geleden begonnen als verpleeghulp.”
    En verdient hij ook minder sinds zijn overstap? Batenburg wil niet vertellen wat zijn salaris is (‘Dat ziet u vanzelf in de jaarrekening volgend jaar’). Hij wil ‘niet klagen’ maar kan wel melden dat zijn salarisontwikkeling nu achterblijft bij die van zijn ex-collega’s in de maatschap van internisten die hij verlaten heeft.
    En dat de interim-bestuursvoorzitter die de afgelopen vijf maanden het ziekenhuis leidde 49.000 euro per maand ontving, noemt hij ‘een kwestie van vraag en aanbod’. Volgens hem is er een ‘heksenjacht’ gaande op bestuurders in de gezondheidszorg en hun salaris. ” Ik begrijp dat er een maatschappelijke discussie over is. Maar men moet zich realiseren dat er straks geen medisch specialist meer bestuurder wordt. Dat is het gevaar.”

  2. Lees alle reacties
  3. Kreekels heeft gelijk, dit speelt onderhuids al veel langer. De Dermatologen zijn één van de weinige maatschappen die niet aan de leiband lopen van Piet Batenburg, en daar betalen ze nu de tol voor. Leuk vooropgezet spel, waar ze dom genoeg in getrapt zijn. Talloze managers en andere medewerkers van het ziekenhuis gingen hen voor. Piet blijft zijn bijnaam van de ‘Lachende Krokodil’ eer aan doen.
    Arm Catharina

  4. Mensen in de zorg is alles mogelijk; zelfs langdurige en heel, heel grote geldverspilling, want deze capaciteit wordt nu niet aangewend en of komt dadelijk als OVERBODIG ergens anders. Directeur Batenburg krijgt het maar niet rustig, ligt het misschien ook een beetje aan Piet Batenburg. Het trieste van alles is dat de patient WEER de dupe is.

Geef uw reactie

Om te kunnen reageren moet u ingelogd zijn. Heeft u nog geen account, maak dan hieronder een account aan. Lees ook de spelregels.