Minister Bruno Bruins van Medische Zorg blijft vasthouden aan het publiceren van opgelegde tuchtmaatregelen. Dit ondanks verzoeken van de Tweede Kamer om het anders te doen.
Dit meldt Medisch Contact. Bruins
U heeft een account nodig om artikelen in uw profiel op te slaan
Login of Maak een account aanDit meldt Medisch Contact. Bruins
BSL Media & Learning
Varrolaan 114, 3584 BW Utrecht
Postbus 246, 3990 GA Houten
Volledig een met minister Bruins. De zorg en de patiënten verdienen openheid. Het telkens achter gesloten deuren wegmoffelen is niet meer van deze tijd.
En @pvanloon@planet.nl het verwerken van fouten door artsen, specialisten, hoogleraren dient al te gebeuren voordat een tuchtmaatregel opgelegd wordt. Na een fout valt een tuchtmaatregel niet 1,2,3 op de mat. Tuchtmaatregelen dienen ook om de eigenwijze, niet sorry willen zeggende en fouterkennende en inzienende beroepsbeoefenaren aan te geven dat ze toch fout zijn geweest en er niet maatschappelijk van hebben geleerd. Immers, als een beroepsbeoefenaar een fout maakt heeft dit zeeeeer grote gevolgen voor een patiënt en zijn familie. Wegkijken en doen alsof ze er iets van leren is niet juist.
De juridische advisering, die achter deze “verscherping” van de wetgeving zit is niet gebaseerd op het medisch kijken naar “fouten”. Er zit een verknipt, meer Inquisitioneel denkende juridische blik achter en zeker geen gezonde maatschappelijke kijk op het werk van dokters. Iedere arts , specialist of hoogleraar kan tegen een heel vervelend aflopende behandeling aanlopen.
Vanaf het moment van gebeuren begint zijn/ haar leerproces, nu maar al te vaak afgeremd of de snel juist de verkeerde kant opgeduwd door zwakke bestuurders of door de zeer twijfelachtige opstelling van de aansprakelijkheidsverzekeraars. Hoe dan ook, iedere arts moet na een fout pas na hoor en wederhoor en vaak ook een vroege 360 graden survey in zijn/ haar omgeving om het naming and shaming in een vroege fase te tacklen, kunnen blijven doorwerken en het in een veilige omgeving kunnen verwerken. Daar helpt publicatie( lang na het gebeurde) zeker niet bij.