Artikel bewaren

U heeft een account nodig om artikelen in uw profiel op te slaan

Login of Maak een account aan
Reacties2

HLO doorgerekend: personeelstekort 50 duizend lager in 2028

De maatregelen uit het Hoofdlijnenakkoord Ouderenzorg (HLO) kunnen het tekort aan zorgprofessionals tot en met 2028 met 51 duizend medewerkers verminderen, blijkt uit een doorrekening van adviesbureau KPMG in opdracht van het ministerie van VWS. Dat is het ‘gemiddelde’ scenario. De onderzoekers becijferden ook een ‘minimum’- en een ‘optimistische’ variant.
Beeld: STANISLAV / stock.adobe.com

De meeste winst zit in de

Registreren

2 REACTIES

  1. En daar gaan we weer. Rekenen voor een belangrijk deel op de inzet van mantelzorg. Het bekende plaatje van de overheveling van tweede lijn naar eerste lijn en vervolgens naar nulde lijn ofwel naar de eigen mogelijkheden van de burger/consument/cliënt/patiënt. Terug naar de situatie van tientallen jaren geleden. Alleen was toen de bevolkingsopbouw veel gunstiger voor de toepassing van het nu bon ton zijnde ‘zelfhulpsysteem’. Toen veel jeugdige inzetcapaciteit. Nu het rekenen op de capaciteit van een vergrijzende bevolking. Het lijkt wel rekenen op de volgende Elfstedentocht terwijl de benodigde ijsdikte steeds minder in zicht is.
    Wanneer komt er een advies van een instantie die echte praktijkervaring kan inzetten?
    Tot nu toe komt het veelal neer op ‘bureauervaring’.
    Hans Hof, reagerend op basis van een goede mix van kennis en ervaring in onder meer IT, Retail, Wholesale en Eerstelijnszorg.

Geef uw reactie

Om te kunnen reageren moet u ingelogd zijn. Heeft u nog geen account, maak dan hieronder een account aan. Lees ook de spelregels.