Zorginstellingen die ten onrechte aanvullende diensten bij hun patiënten in rekening hebben gebracht, moeten het te veel betaalde geld teruggeven. Dat zei demissionair minister Ab Klink woensdag in De Telegraaf.
Klink zegt in de krant hierover
U heeft een account nodig om artikelen in uw profiel op te slaan
Login of Maak een account aanKlink zegt in de krant hierover
BSL Media & Learning
Varrolaan 114, 3584 BW Utrecht
Postbus 246, 3990 GA Houten
maar waarom moet de instelling het via oplichting verkregen geld niet terug betalen aan de slachtoffers? En een bloemetje erbij met oprechte excuses zou die uitzuigers niet misstaan
@anoniem: ziekenhuizen zijn niet verantwoordelijk voor het kader. Verzekeraars wel, die kunnen met hun contracteerbeleid en polissen sturen.
@anoniem_hierboven:
Ziekenhuizen kunnen absoluut efficienter werken: minder overhead, dwz managers enzo eruit gooien. Die kosten alleen maar geld dat door dokters en verpleegkundigen verdiend wordt.
Instellingen brengen voor allerlei diensten kosten in rekening. Hoe controleer je als zorgvrager of clientenraad wat wel en niet voor rekening van de client mag komen en wat de instelling zelf moet betalen uit de AWBZ vergoeding? Mogen we allemaal het lijstje met kosten voor rekening van de clienten naar de NZA of de Minister sturen, zodat die het controleren? Of is er een andere manier?
Helemaal met Verrast eens!
Dat teveel in rekening gebrachte zorg wordt gekort, okay. Maar kan Klink ook uitleggen waarom ook overschrijdingen op geleverde zorg moeten worden terugbetaald? Proletarisch winkelen mag niet, ook niet in ziekenhuizen (dacht ik altijd).