Minister Edith Schippers van VWS wil ambtenaren van haar eigen ministerie tijdelijk detacheren in het management van een ziekenhuis, om ze daar kennis en ervaring te laten opdoen. Andersom wil ze werknemers uit ziekenhuizen een jaar laten meedraaien op haar departement.
Schippers zei dat vrijdag bij een
@ Bart en Robert. Ik houd wel van een beetje optimisme en naieviteit, lieft bij mijn concurrenten. Op het moment dat iemand mijn geld uitgeeft, bijvoorbeeld een politicus, dan word ik snel minder vrolijk. Zeker ook wanneer er een goede verklaring is waarom abtenaren zich gedragen zoals ze dat doen. Of positiever geformuleerd: de ambtenaren van VWS zouden wel eens beter kunnen zijn dan hun minster denkt.
Ik ben het eens met de reactie van Bart van Gelder: de bovenste 3 reacties zijn in mijn ogen negatief in plaats van kritisch en hebben daarom een afbrekend in plaats van opbouwend effect.
geen enkele organisatie is ooit beter geworden van bovenstaande 3 reacties. Beste Van Velzen, nelissen en Rob, help svp de zorg verbeteren en houd met deze onzin op.
En dan managed een ambtenaar een risico goed, loopt het toch fout af, gaat de minister onderuit in pers, en krijgt de ambtenaar een promotie?
Een verpleegkundige moet meer dan 100.000,- euro opbrengen per jaar. We zullen Schippers leren wat werken is.
Dus onze minister denkt dat haar ambtenaren de ziekenhuizen niet begrijpen? En dat die kennis wel 100.000 euro aan verloren productiviteit per ambtenaar waard is? Waarom neemt ze niet een paar voormalig ziekenhuismedewerkers aan?