‘Om functiedifferentiatie goed aan te pakken, heb je geen wet nodig’
Edith Tulp
Het Elisabeth TweeSteden Ziekenhuis in Tilburg voert al sinds 2014 functiedifferentiatie door. Een kwestie van visie, lef en een lange adem. Er is geen wet nodig, wel goede communicatie.
Zorgverzekeraars Menzis, Zilveren Kruis en CZ willen dat een volgend kabinet zorgverzekeraars meer ruimte biedt voor een regionale aanpak van preventie. Daarbij willen de verzekeraars ook meer samen optrekken met gemeenten.
Er werken ruim 1,3 miljoen mensen in de zorg- en welzijnssector. Het grootste deel daarvan werkt in de ouderenzorg, gevolgd door de ziekenhuiszorg en de gehandicaptenzorg. Belangrijke personeelskwesties zijn de werkdruk, tekorten op de arbeidsmarkt voor zorgpersoneel en ruimte voor zijn professionaliteit.