Piet Postmus, longarts VUmc en hoogleraar longgeneeskunde, zal niet terugkeren op de werkvloer van het VUmc. Collega’s op de werkvloer hebben dat al te horen gekregen, stelt Tijmen Noordoven, advocaat van Postmus.
Eerder werd al bekend dat Postmus
U heeft een account nodig om artikelen in uw profiel op te slaan
Login of Maak een account aanEerder werd al bekend dat Postmus
BSL Media & Learning
Varrolaan 114, 3584 BW Utrecht
Postbus 246, 3990 GA Houten
Jammer dat het nu zo moet gaan,maar er moet geschoond worden om weer vrij te kunnen ademen. ik hoop dat dit niet ten koste van fijne mensen gaat en dat de sfeer weer veilig genoeg wordt Het gaat toch om er voor de patienten goed te kunnen zijn en dat het zakelijkeaspect niet de goede zorg ontneemt of vertroebeld. Het wordt tijd dat. Het VU zich hersteld en dat zowel personeel als patienten kunnen ontspannen onder de juiste aansturing van een goed bestuur wat in een goed lopend ziekenhuis thuis hoort. Gekibbel kan beter omgetoverd worden tot fijne zorg zodat het weer rust krijgt en het VU zich kwalitatief en met de juiste attitude gaat instaan zoals het hoort te zijn.. Goede Zorg en dan met het hart gegeven!
SCHANDALIG. RvB en RvT HADDEN AL LANG WEG MOETEN ZIJN. Voor een snabbel aan de Directie laten ze Oerlemans op de OK filmen (schandalig)en nu hangen ze een klokkenluider op — nadat gebleken is dat ze een moeilijk probleem niet aankunnen — maar nog erger nadat ze alles en hun onkunde in de doofpot hadden willen stoppen. RvB en RvT: eruit met die criminelen. Schippers heeft ook boter op haar hoofd. Zij wist dit al in maart en het is nu bijna september; half jaar later. Waarschijnlijk gaan we in sept nog grotere kneuzen stemmen want het gaat elk jaar achteruit met het intellect en daadkracht. EN HET IGZ SLIEP ZOALS ALTIJD — TEGEN EEN DIK SALARIS — GEWOON DOOR.
Verdomd nu lees ik dat ex minister Veerman (met grote vakantieboerderij in Frankrijk) in de RvT van het VUmc zit. Diezelfde die precies wist waarom Wilders zo slecht is (de pot verwijt…). Het is misschien een stokpaardje van mij maar Geert is de ENIGE die fel tegen maar eenmaal douchen in de zorginstelling is. Veerman: doortrekken die knaap nu de aap uit de mouw komt. BAH
Beste Elmer cs: waarom zijn jullie zo bang dat ruzie op straat komt te liggen?. De straat dat zijn wij, de patienten. Die staan voor jullie toch centraal? Zijn jullie soms bang voor ons? Als we straks wegblijven van de VU is dat niet vanwege de ruzie maar vanwege uw mentaliteit.
Uit alles wat ik hier lees haal ik dat de heer Postmus kwaliteit nastreeft. Op een pijnlijke manier voor het bestuur, maar zonder schuren wordt niets glad.
Als Postmus een man is die ook gladde oppervlakten opschuurt kan ik de reactie begrijpen, maar vind hem primair en niet slim. Het wordt tijd dat besturen en specialisten eens dezelfde doelen nastreven.
Vooralsnog, Zorgconsument, stem met uw hart en uw benen. Voldoende andere ziekenhuizen in de buurt zou ik zeggen. Maar ook daar ziitten de apen op de apenrots!
Beste Ismail Adiyaman. Uw advies : “”bestuurders stap op”” is gericht aan doofpottenmansoren vol watjes.
Een arts vraagt kwaadaardige tumoren ook niet om op te houden met groeien en uitzaaien. De enige therapie voor dit soort fundamentalisch christelijk geinfecteerde bestuursbacterien is : ofwel total ausradieren , ofwel besmetten met genetisch gemanipuleerde medisch inzichtelijke zorg-emotioneel- quotient-stamcellen, waarvoor de meeste bestuursbacterien echter een administratieve immuunvaccinatie hebben gehad. . Beste Prof Postmus. Houdt vast aan de EED van Hippocrates tegenover de vaak fundamentalisch “”pseudo”” christelijke …………van Hypocrietus. Sterkte gewenst .
De verantwoordelijkheid voor het besturen van een ziekenhuis ligt bij de raad van bestuur van het ziekenhuis. De raad van toezicht houdt toezicht op het bestuur en als uiterste middel kan zij het bestuur ontslaan. Bij de benoeming van een bestuurder hebben de cliëntenraad en de ondernemingsraad een adviesrecht. De cliëntenraad en de vakbonden kunnen de Ondernemingskamer verzoeken om in te grijpen wanneer het bestuur (dan wel de raad van toezicht) tekort schiet. Ook verzekeraars kunnen druk uitoefenen als het bestuur niet goed functioneert. Patiënten kunnen naar aanleiding van bijvoorbeeld berichtgeving in de media wegblijven omdat zij geen vertrouwen meer hebben in het ziekenhuis.
Citaat uit rapport Onderzoeksraad voor de Veiligheid:
“Een zorgpunt voor de Raad is dat het huidige toezicht door de overheid
in deze sector niet in staat is handhaving van de wet- en regelgeving te
bewerkstellingen. De mate waarin de instelling de opdracht tot
zelfregulering in de praktijk waar maakt, speelt in de wijze waarop de
overheid toezicht houdt geen expliciete rol. Naar de mening van de Raad
dienen het toezicht vanuit de overheid en de eigen verantwoordelijkheid
van de instelling beter op elkaar afgestemd te worden.”
Deze kwestie kan dus niet weggepoetst worden als zijnde een arbeidsconflict tussen Prof. Postmus en de instelling. De inspectie IGZ heeft haar eigen verantwoordelijkheid genomen in de kwestie, Prof. Postmus kennelijk ook door aanstippen van de misstanden. Dan nu is het tijd dat het bestuur ook haar eigen verantwoordelijkheid neemt door opstappen!
Deze morgen heb ik aan Prof. Postmus, die ik al lang goed ken, hetvolgende geschreven:
Beste Piet,
Kort: heel veel steun. Ik ben ervan overtuigd dat je opkomt voor het goed van patiënten, het is de ziekte van de tijd dat klokkenluiders aangepakt worden, eerder dan het probleem.
Johan
Johan Vansteenkiste, Hoogleraar Longziekten K.U.Leuven