De Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) start per augustus met de pilot systeemtoezicht bij zes zorginstellingen. Het gaat om twee ziekenhuizen, twee instellingen voor langdurige ouderenzorg en twee ggz-instellingen.
Systeemtoezicht is een vorm van toezicht
Systeemtoezicht betekent minder toezicht; niet meer zoals dhr/mevr. Van Kessel suggereert. Systeemtoezicht heeft als positieve insteek dat er van wordt uitgegegaan dat organisaties zelf kwalitief adequate GRC (Governance, Risicomanagament en Compliance) maatregelen hebben geïmplementeerd.
Professionele zorgorganisaties en professionals in de zorg krijgen hiermee de juiste rol: organiseer je GRC. Helaas nog onbegrip zoals blijkt uit bovenstaande reacties.
Pak de uitdaging op professioqpwnals in de zorg !
Mv. of mr. van Kessel: uw reactie is uit mijn hart gegrepen!!
Is er iets wat wij (lees: iedereen in de zorg die hiermee te maken heeft)kunnen doen om deze verspilling eens goed aan te pakken? Wat kunnen wij doen, zeg ’t me en we doen het!
systeem toezicht. In hoeverre lijkt dit op het toezicht via de accountant, de zorgverzekeraar en vele andere instanties. Lijkt het niet zinvoller om eens goed te bekijken wie er allemaal toezcht houden, op welke elementen en waar overlappen te zien zijn. Naast de mogelijke effectiviteits winst bij de diverse toezichthoudende instanties lijkt mij vooral de tijdswinst bij de aanbieders van belang. Geen -tig verplichte uitvragingen in evenzoveel verplichte formulieren. waarbij iedere toezichthouder zijn eigen taal en interpretaties hanteert. Welke tijdwinst kunnen wij maken in deze toezichthoudende overhead. of blijven al deze toezichthoudende instanties ieder vanuit hun eigen werkelijkheid en verantwoordelijkheid regeren.