Minister Schippers en staatssecretaris Van Rijn willen ervoor zorgen dat e-health volgend jaar vanzelfsprekend wordt in de zorg. Dat schrijven zij in de VWS Rijksbegroting 2016.
Het VWS-programma Kansrijke Start krijgt een steeds groter bereik. Harde resultaten laten echter op zich wachten. Dit blijkt een voortgangsrapportage van VWS over het programma, dat gericht is op de verbetering van de zorg rondom de geboorte.
De zorg focust nog te veel op technologie en goed werkgeverschap en te weinig op informele zorg. Dat concludeert de Raad voor Volksgezondheid & Samenleving (RVS) in het vandaag verschenen advies Anders leven en zorgen. Een fundamenteel ander samenspel in de langdurige zorg, waarbij familie, vrijwilligers en zorgprofessionals gelijkwaardig samenwerken, is broodnodig volgens de Raad. ‘Het is vijf over twaalf’, reageert Ageeth Ouwehand.