Bart Kiers schrijft zowel over cure als care. Zijn aandachtsvelden zijn de ziekenhuizen, medisch specialisten, wijkverpleging en ouderenzorg.
Zorgverzekeraars voeren hun wettelijke en maatschappelijke rol goed uit. Maar de aanpak van de wachttijden en de vindbaarheid van informatie kan beter. Dat zegt de NZa in het rapport 'Zorgverzekeringswet 2017/2018'.
Onze rapportendatabank is alleen beschikbaar voor Zorgvisie compleet-abonnees. Met een Zorgvisie compact (online) of een proefabonnement is de databank niet beschikbaar.
Bij uw compleet abonnement krijgt u:
Toegang tot alle artikelen
Elke maand een Zorgvisie of Zorgvisie tech magazine
Toegang tot de 100+ rapporten uit de rapportendatabank
NZa is tevreden over de rol van de zorgverzekeraars (Zv’s)? In de stelselwijziging van 2005/2006 werd de Zv’s primair de rol toebedacht van kritische inkoper van kosteneffectieve zorg — goede zorg tegen een gunstige prijs. En juist die rol wordt niet vervuld. Zie https://www.zorgvisie.nl/zorgverzekeraars-gebruiken-indicatoren-kwaliteit-niet-bij-zorginkoop/.