Nederlanders moeten hun huishoudelijke hulpen en alfahulpen alle arbeidsrechten geven die “normale” werknemers ook hebben. Hiertoe moet Nederland een internationaal verdrag tekenen en een systeem ontwikkelen waarin alle vormen van huishoudelijk werk wit worden betaald. Met dit doel is vakbond FNV deze week een campagne gestart.
‘In België en Frankrijk zijn mensen
@Manja de constructie via organisaties en instellingen houdt vreselijk veel “overhead” aan het werk, dit betekend veel hogere kosten. Ik ben met je eens dat hulpen geïnformeerd moeten zijn, echter kijk ok rijksoverheid.nl en daar staat alles helder op de rij. Maak het duurden en omslachtiger en ze gaan gezellig weer “zwart” aan de slag
Helaas zijn deze mensen erg kwetsbaar en hebben geen idee wat het inhoudt om ZZP-er te zijn. Wie vertelt hen dat ze zelf een verzekering voor arbeidsongeschiktheid af moeten sluiten, alle werknemerspremie zelf moeten afdragen, pensioen zelf moeten opbouwen en ok loonbelasting moeten betalen. Het lijkt leuk, ze hebben een hoger uurloon, maar als alle lasten er van af gaan vraag ik me af of ze het minimumloon overhouden. Gewoon dezelfde rechten als een HVZ in de VVT.
Wie zou hiermee nu eigenlijk echt gebaat zijn??
Wat is er nou mis met het zelfstandig ondernemerschap? Als mensen er voor kiezen om als zzp’er HVZ te verlenen en op die manier meer tegemoet komen aan de wensen van hun cliënten en niet in de wurggreep hoeven te werken van een werkgever, die allerlei beperkingen oplegt, is dit toch alleen maar toe te juichen!!!
Er is voor een paar jaar terug afgesproken dat deze mensen in dienst zouden komen van de zorginstelling en nu zijn er enkele gemeenten die deze rechten weer om zeep helpen dat mag niet gebeuren. Deze mensen hebben net zo veel rechte als een ander.
Praat de FNV wel met de alfahulpen zelf??? Er zijn echt veel alfahulpen die er bewust voor kiezen om alfahulp te zijn. Zij kiezen voor een hoger inkomen en niet voor opbouw van pensioen e.d. Risico voor bedrijfsongevallen e.d. kunnen op een andere manier opgelost worden. Werken in loondienst is niet de enige mogelijke oplossing!
Vakbonden, blijf met jullie tengels van mijn werk af, we hebben zorgkantoor, ciz, gemeente, wmo allemaal al gehad, ben er klaar mee!. Jullie maken ons werk kapot !
de hulpen worden er netto nog niet beter van en er is geen kwaliteitsborging bij a hulpen.
Volgend jaar gaan ik met pensioen, nu weet ik zeker dat ik mijn hulp dan ga ontslaan, dat is dat nog geen probleem.
Leuk bedacht, maar onbetaalbaar en onrealistisch van de FNV. Gemeenten zijn niet bereid om veel te betalen voor HV. Alfa is nog de enige haalbare constuctie. Gemeenten gaan nu al massaal terug naar HV met alfahulpen.
Er is niets gebrekkigs aan de regeling, je zou alleen verplicht een toelage van 2 euro per uur bovenop het loon moeten zetten zodat de medewerksters zelf sociale zekerheid kunnen afsluiten via het UWV. die regelingen zijn er.
Deze markt staat al volledig op de helling, de FNV wil het nog even een nekslag geven, bedankt jongens lekker bezig !