Het TweeSteden Ziekenhuis en het St. Elisabeth Ziekenhuis in Tilburg willen door een nauwe samenwerking met scholen het niveau van de verpleegkundigen en verzorgenden verhogen en personeel aantrekken.
De twee ziekenhuizen kunnen de leerlingen van de School voor Gezondheidszorg van het ROC Midden-Brabant, waarmee de ziekenhuizen een samenwerking hebben, een leer-werkovereenkomst bieden. De ziekenhuizen kunnen de overeenkomsten na twee jaar omzetten in een vaste aanstelling. De nieuwe vierjarige opleiding lijkt op de vroegere ‘in-service-trainingen’.
In 2009 willen het TweeSteden Ziekenhuis en het St. Elisabeth Ziekenhuis ook met Fontys Hogeschool in Eindhoven beginnen met de studierichting Hogere Verpleegkundige. Fontys leidt verpleegkundigen op tot HBO-niveau 5. (Brabants Dagblad)
Lees ook: