Artikel bewaren

U heeft een account nodig om artikelen in uw profiel op te slaan

Login of Maak een account aan
Reacties0

Poll | Zorgverzekeraars moeten nieuwe kunstjes leren om passende zorg te bereiken

Pierre de Winter maakte jarenlang het magazine Skipr Quarterly en schreef als freelance journalist talloze verhalen over de zorg(sector). Hij deed onderzoek en schreef als ghostwriter het boek ‘De Ingreep’, over ziekenhuis Bernhoven. Begin 2024 trad Pierre aan als hoofdredacteur van Skipr en Zorgvisie, maar die functie kon hem niet bekoren. Nu is hij schrijvend redacteur voor beide titels, en maakt hij met regelmaat podcastafleveringen voor Voorzorg.
Twee berichten de afgelopen week laten zien dat waar gewerkt wordt aan passende zorg, zorgverzekeraars en hun onderlinge concurrentieverhoudingen een behoorlijk verstorende rol kunnen spelen. Vandaar de stelling: Zorgverzekeraars moeten nieuwe kunstjes leren om passende zorg te bereiken.
Beeld gegenereerd met Copilot

Het eerste is de sluiting van de Amsterdamse WijkKliniek. Hoewel daar zowel qua kosten als qua zorgkwaliteit goede resultaten werden behaald en het een flinke verlichting betekende voor de SEH van het Amsterdam UMC, bleek er onder zorgverzekeraars onvoldoende animo om deze zorg te contracteren. De verzekeraars hebben vervolgens zodanig aan het oorspronkelijke concept gesleuteld dat de initiatiefnemers nu de stekker eruit trekken. Het betekent het einde van zeven jaar zorgvernieuwing en een fraai voorbeeld van passende zorg.

Marktleiders

Het tweede bericht is dat over twee Brabantse ziekenhuizen die meerjarige contracten voor passende zorg afsluiten met de marktleidende zorgverzekeraars in hun regio. Omdat de andere zorgverzekeraars de marktleiders niet volgen – wat volgens het Integraal Zorgakkoord wel de bedoeling is – moeten deze ziekenhuizen nu de ‘kleintjes’ ook mee zien te krijgen in hun passende zorgplannen. En dat lijkt niet overal te lukken.

Hoogste tijd voor de vraag: hoe krijgen we de zorgverzekeraars zo ver dat ze hun marktgedrag aanpassen aan de eisen die de voortgang op passende zorg aan hen stelt?

Zorgverzekeraars moeten nieuwe kunstjes leren om passende zorg te bereiken

Zorgverzekeraars moeten nieuwe kunstjes leren om passende zorg te bereiken(Vereist)
Toestemming(Vereist)
Dit is een poll

Zorgvisie houdt regelmatig een poll om de meningen van bestuurders, managers en zorgprofessionals te vragen. Op basis hiervan verschijnt een artikel op de website. Het is met nadruk een peiling en dus zeker geen wetenschappelijke bijdrage.

Geef uw reactie

Om te kunnen reageren moet u ingelogd zijn. Heeft u nog geen account, maak dan hieronder een account aan. Lees ook de spelregels.