Het IC-café is in opmars. Mensen die op de intensive care hebben gelegen, kunnen hier samen met hun naasten informatie krijgen en lotgenoten ontmoeten. Geen overbodige luxe, want de gevolgen van een ic-opname vormen een onderschat probleem.
Anne Rutten, intensivist in het Elisabeth-TweeSteden Ziekenhuis, is initiatiefnemer van het IC-café in Tilburg. Foto: ETZ Fotografie
Om de drukte op piekmomenten op SEH’s beter te kunnen opvangen, is er overcapaciteit nodig, net zoals de brandweer die heeft. Dat hoeft geen extra geld te kosten als de zorg wat minder defensief wordt, stelt David Baden, voorzitter van de SEH-artsen.
Sluiting van SEH’s in regionale ziekenhuizen gaat het personeelstekort in de acute zorg niet oplossen. SEH-verpleegkundigen zullen niet bereid zijn om in verder weg gelegen grote ziekenhuizen te gaan werken, verwacht bestuurder Pauline Terwijn.