Carina van Aartsen is redacteur cure bij Zorgvisie. Als aandachtsgebied heeft zij de thema´s: kwaliteit en veiligheid, zorgverzekeraars en financiën.
Er komt een kwaliteitssysteem voor ervaringsdeskundigen. In aanvulling hierop komen een eigen beroepsstandaard, een register en landelijke leerplannen.
Jarenlange zoektochten naar de juiste woonplek of twintig keer afgewezen worden door zorgaanbieders. ‘Mensen met Niet Aangeboren Hersenletsel en complexe problematiek vallen vaak tussen wal en schip’, aldus klinisch psycholoog Jaap van der Pol. Om deze doelgroep sneller de juiste zorg op de juiste plek te bieden, is een landelijk netwerk opgetuigd waarin de specialistische ggz, de gehandicaptenzorg en de vvt samenwerkt.
Van taboes bespreekbaar maken en de werktevredenheid vergroten tot het verbeteren van diagnostische skills. Kunst blijkt een veelzijdige allemansvriend te zijn. Een overzicht van gesprekken met bestuurders in de cure en care.
Overal in de zorg is men druk bezig met het verbeteren van kwaliteit. Zo proberen ziekenhuisbestuurders in hun kwaliteitsbeleid meer gegevens te verzamelen over de uitkomsten van de behandelingen. Zorgverzekeraars gebruiken kwaliteitsgegevens bij de zorginkoop.