Bart Kiers schrijft zowel over cure als care. Zijn aandachtsvelden zijn de ziekenhuizen, medisch specialisten, wijkverpleging en ouderenzorg.
Als de overheid de wachttijden in ziekenhuizen wil terugdringen, dan is het onvermijdelijk om extra geld uit trekken. Dat zegt zorgeconoom Wim Groot in reactie op het NZa-rapport dat de wachttijden de spuigaten uitlopen. ‘Zie af van hoofdlijnenakkoorden met een bezuinigingsopdracht en accepteer de groei van 4,3 procent van het CPB.’
Uit de analyse van Croes blijkt dat de verwachte winst op the risicovereveningssysteem per individu met een vrijwillig eigen risico van 500 euro wordt geschat op ongeveer 450 euro (gemiddeld).
‘De les van de coronacrisis zou niet extra geld voor extra ziekenhuiscapaciteit moeten zijn, maar leren welke zorg van lage waarde was. Die kunnen we in de toekomst afschalen’, zegt gezondheidszorgeconoom Xander Koolman.
Er is nog een wereld te winnen om uitkomstgerichte zorg in de haarvaten van umc’s, ziekenhuizen en klinieken te borgen. Daarom is de Veranderaanpak in het leven geroepen. Via een uitleenconstructie van ambassadeurs en coaches ontvangen zorgprofessionals kennis en ondersteuning om van uitkomstgerichte zorg een succes te maken.